1

Moterys raginamos aktyviai dalyvauti anketavime

Mokymuose „Paveldimo krūties vėžio prevencija, diagnozavimas ir gydymas“ dalyvavo projekto partneriai iš Latvijos ir Baltarusijos, taip pat medikai iš Vilniaus ir kiti svečiai, atvykę pasisemti patirties ir ja pasidalinti paveldimo krūties vėžio tema, aptarti vykdomo projekto eigą. Pasak Lazdijų ligoninės, organizavusios mokymus, vadovo Vito Šimkonio, didelė garbė, jog tokia mokslinė konferencija vyksta Lazdijuose.

MOKYMAI LAZDIJUOSE

Mokymų dalyvius bei svečius pasveikinęs ir produktyvaus darbo linkėjęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis įsitikinęs šio projekto ypatinga svarba Lazdijų kraštui. Jau vien galimybė mažai Lazdijų ligoninei būti Gardino ir Daugpilio apskričių ligoninių vykdomo projekto partnere ir bendradarbiauti, įgyti patirties bei susipažinti su kaimyninių šalių pasiekimais, mažinant mirtingumą nuo krūties vėžio, didinant prevencinių priemonių naudojimą bei pagerinat ankstyvą ligos diagnozę ir gydymą, yra itin reikšminga. Sukaupta mokslinė medžiaga, įgyta Lazdijų medikų patirtis, įsigyta įranga Lazdijų ligoninėje ir atlikti tyrimai Lazdijų krašte gali išgelbėti ne vienos moters gyvybę.

Mokymuose pranešimus skaitė medicinos mokslų daktarai (Julius Ptašekas ir Rūta Milinavičiūtė), gydytojai chirurgai iš Latvijos (dr. Andris Gardovskis ir dr. Arvīds Irmejs). Savo pranešimuose jie plačiai analizavo paveldimo krūties vėžio atsiradimą sąlygojančius sutrikusius genus, buvo aptarti ekonominiai aspektai, susiję su krūties vėžio paveldimumo programos įgyvendinimu Latvijoje, kraujo krešėjimo svarba onkologijoje ir jo sutrikimai bei kiti klausimai atitinkama tema. Svarbiausia idėja, kuri buvo ne kartą akcentuojama, – prevencija ir ankstyvas vėžinių susirgimų diagnozavimas.

SKATINAMAS DALYVAVIMAS ANKETAVIME

Lazdijų ligoninėje jau pradėtas vykdyti moterų anketavimas, siekiant nustatyti tikslinei rizikos grupei priklausančias moteris, kurioms numatyta nemokamai (iš projekto lėšų) atlikti mamografinius ir genetinius tyrimus. Genetinis tyrimas padės nustatyti, ar moteris turi geną, atsakingą už vėžio perdavimą, lemiantį padidėjusią tikimybę susirgti tam tikro tipo vėžiu.

„Dėl anketavimo moterys turėtų kreiptis į Lazdijų ligoninės priėmimo kambarį joms palankiu laiku. Tikimės, jog ateityje į šį procesą geranoriškai įsitrauks ir šeimos gydytojai“, – sakė Lazdijų ligoninės vadovas.

LLKrūties vėžio
prevencijos ir ankstyvas diagnozavimas LV, LT, BY

VšĮ “Lazdijų ligoninė”Kauno g. 8 LT-67128 Lazdijai Tel. 8-318 51435

ENPIProgramos bendroji valdymo institucija
Lietvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Jungtinis techninis sekretoriatas
Konstitucijos pr. 7,
LT-09308 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 261 0477
Fax: +370 5 261 0498
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
www.enpi-cbc.eu

4

Šį projektą remia Europos Sąjunga
This project is funded by the
European Union

Europos Sąjungą sudaro 27 valstybės narės, nusprendusios laipsniškai sujungti žinias, išteklius ir ateitį. Per 50 metų plėtros valstybės narės sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvarios plėtros erdvę, be to, išsaugojo kultūrų įvairovę, toleranciją ir asmens laisves.

Europos Sąjunga siekia dalintis šiais pasiekimais ir jų verte su šalimis ir gyventojais už jos ribų.

Už pateiktą informaciją yra visiškai atsakinga VšĮ „Lazdijų ligoninė“ ir ši informacija jokiu būdu negali būti naudojama Europos Sąjungos nuomonei reikšti.

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 435,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©