Lazdijų ligoninė prisijungė prie ketvirtus metus iš eilės medicinos studentų organizuojamos antikorupcinės akcijos „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“. Šia akcija pabrėžiama, jog, norint padėkoti medikams, nereikia dovanų ar kitų neoficialių mokėjimų, o užtenka tiesiog pasakyti savo gydytojui nuoširdų ir šiltą „ačiū”.

Prie akcijos prisijungę Lazdijų ligoninės gydytojai su vadovu Vitu Šimkoniu priešakyje, iškilmingai išklausę ir prisiminę specialiai akcijai paruoštą Hipokrato priesaiką, pasirašė po jos tekstu.

DSC 1758

„Visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugant žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties. Stengsiuosi neatsilikti nuo medicinos mokslo pažangos, sąžiningai, garbingai gydysiu be išimties visus, sieksiu paciento gerovės, vengsiu bet kokio nehumaniško žingsnio, paciento klaidinimo ir korupcijos“, ‒ po šiomis ir kitomis medikų darbą apibrėžiančiomis tezėmis pasirašę gydytojai sakė, jog tai tarsi dar kartą tave nukelia į tą laiką, kuomet baigęs medicinos mokslus iškilmingai duodi Hipokrato – medicinos tėvo – priesaiką. „Tai dvasią pakylėjantis momentas“, ‒ sakė vidaus ligų gydytoja Virginija Naudžiūnaitė.

DSC 1748

Kalbintas Lazdijų ligoninės vyr. gydytojas Vitas Šimkonis teigė, jog ši akcija, iniciuota aktyvių mūsų visuomenės žmonių, yra labai svarbi siekiant, jog visų bendromis pastangomis pavyktų išgyvendinti negatyvius reiškinius esančius medicinoje. „Svarbu siekti atviro ir betarpiško bendravimo su pacientu, kad jis jaustųsi orus atėjęs pas gydytoją ir negalvotų, jog, norint gauti kokybiškas paslaugas, reikia už jas papildomai „atsiskaityti“, ‒ kalbėjo vyr. gydytojas.

DSC 1764

Akcijos metu ne tik buvo prisiminta šiek tiek šioms dienoms pritaikyta Hipokrato priesaika, kurią, patvirtintą gydytojų parašais, įrėmintą ir pakabintą greta įėjimo į Lazdijų ligoninės Konsultacinę polikliniką, galės perskaityti visi pacientai ir poliklinikos lankytojai. Taip pat ant gydytojų kabinetų durų buvo klijuojami lipdukai – priminimai lankytojams, jog geriausia padėka gydytojui – jūsų šypsena.

Prie akcijos prisidėjusi Konsultacinės poliklinikos vedėja gydytoja Karolina Kaminskaitė teigė, jog smulkus kyšininkavimas vis dar yra gajus tarp pacientų, norinčių „atsiskaityti“ už suteiktą gydymą, priežiūrą. Ypač, kaip pastebi gydytoja, kyšininkauti linkę vyresnio amžiaus pacientai, jaunesnioji karta išsiugdžiusi kitokį požiūrį ir tvirtesnį pasitikėjimą medicina ir gydytojais. Derėtų pastebėti, jog net šokoladas, saldainių dėžutė ar kiti dalykai – taip pat yra kyšio forma, kuri priverčia nepatogiai pasijusti tiek gydytoją, tiek pacientą. „Dar kartą pabrėžiu, geriausia padėka mums, gydytojams, yra nuoširdi šypsena ir ištartas „ačiū“. Tik išgyvendinę kyšininkavimą iš medicinos sektoriaus, galėsime turėti tvirtą visuomenės pasitikėjimą“, ‒ sakė gydytoja K. Kaminskaitė.

DSC 1775

Prie gydytojų kabinetų laukę žmonės, iš šalies stebėję šią akciją laikėsi įvairių nuomonių – vieni teigė, jog medikų darbas yra apmokamas, nereikia papildomai „duoti“, kiti buvo linkę nesutikti, sakydami, jog už malonų aptarnavimą juk net kavinėje arbatpinigių palieki, o čia kalbama apie sveikatą. „Jeigu gydytoja nuoširdi, dėmesinga ir tau visokeriopai stengiasi padėti, norisi jai įteikti jos mėgstamų gėlių ar palepinti saldainių dėžute“, ‒ sakė kalbinta 87-erių Irena.

Neringa Radvilavičienė

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 435,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©