Penktadienį Lazdijų ligoninėje lankėsi Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos (SMD) vaikų ligų būrelio narių grupė. Studentų mokslinė draugija gyvuoja beveik 70 metų. Šios draugijos tikslas – vienyti universiteto studentus, kurie siekia įgyti žinių ir gebėjimų medicinos mokslo srityje.
Išvyka į Lazdijų ligoninę įvyko šio būrelio pirmininkės Viktorijos Ivaškevičiūtės iniciatyva – studentai norėjo susipažinti su rajono ligoninėje atliekamų tyrimų ir taikomo gydymo galimybėmis, gydytojų darbu mažoje ligoninėje bei rajoninių ligoninių perspektyvomis. Svečiai ligoninėje apsilankė visuose stacionariniuose skyriuose, kur liko nustebinti šviesių ir suremontuotų palatų, šiuolaikinės įrangos, personalo šypsenų, plataus spektro atliekamų gydomųjų ir diagnostinių, reabilitacijos procedūrų. Naujagimių ligomis besidomintys studentai galėjo įsitikinti, kad naujagimių ištyrimo, stebėjimo, skubios pagalbos įranga nesiskiria nuo universiteto bazinių ligoninių. Akušerijos-ginekologijos skyriaus akušerės papasakojo apie neseniai pasibaigusius kvalifikacijos kėlimo kursus pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Kartu su ligoninėje dirbančiais vaikų ligų gydytojais studentai pakalbino Vaikų skyriuje gydomus ligoniukus, aptarė kelias sudėtingesnes klinikines situacijas iš ligoninės gydytojų patirties. Studentai pademonstravo savo tvirtas ir išsamias žinias apie vaikų ligas. Lazdijų ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjas Giedrius Ramašauskas aprodęs šią gydymo įstaigą dar papasakojo apie savo  mokslinius projektus ir idėjas, kaip įtraukti  Lazdijų krašto gydymo įstaigas, bei pakvietė studentus juose dalyvauti. Prieš išvykdami svečiai pasigrožėjo miesto aikšte, kur apie Lazdijus labai įdomiai papasakojo gidė Audronė Pileckienė, o pakeliui namo dar sustojo nuo apžvalgos bokšto pasigrožėti Metelių apylinkėmis ir Metelio bei Dusios ežerais.
Studentai liko patenkinti savo išvyka. Kaip teigė šios išvykos iniciatorė Viktorija, „patys įsitikinome kai kurių mitų apie mediciną rajonuose nepagrįstumu ir pamatėme, kad Lazdijų ligoninė yra šiuolaikiška ligoninė, gebanti teikti profesionalias sveikatos priežiūros paslaugas.“ Dalis svečių prisipažino, kad norėtų šioje ligoninėje atlikti praktiką ar studijų pabaigoje net atvykti praktinėms internatūros studijoms. Džiugu, kad būsimi gydytojai domisi galimybėmis rajone ir reikia tikėtis, kad ateityje Lazdijų ligoninė atitiks šių jaunų žmonių profesinius lūkesčius.

DSCF47001 1

 

DSCF46641

Vaidotas Morkūnas

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 435,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©