Lazdijų krašto žemę merkiant lietums ir kepinant vasaros saulei, daugelis rajono įstaigų darbuotojų mėgaujasi atostogomis ir poilsiu. Tačiau vienoje įstaigoje – Lazdijų ligoninėje – atsikvėpti, rodos, ir nėra kada. Čia nuolat medikų pagalbos prireikia susižeidusiems, saulėje perkaitusiems ar kitų ligų prispaustiems pacientams. Kalbinti medikai sako, kad vasarą Lazdijų ligoninėje netrūksta ne tik vietinių pacientų, bet ir rajone atostogaujančių turistų.

      Lazdijų ligoninėje sveikstantis Henrikas Radzevičius iš Lazdijų tikrų tikriausias laimės kūdikis, mat, kaip pats sakė, atsidūrė reikiamose rankose. Vyriškis pasakoja, kad dirbdamas sode, pasijuto blogai, stipriai suskaudo krūtinę, tačiau neįprastai – plėšiantis skausmas atsirado dešiniam šone. Vyriškis net neįtarė, kad tai širdis. Ir kaip pats juokauja prisiminęs tos dienos įvykius, pagalvojo, kad daugiau toje pusėje nieko nėra – tik plaučiai, o plaučių juk neskauda. Pasijutęs blogai, vienas gyvenantis vyriškis nuėjo atsigulti, tačiau matyt blogos nuojautos genamas sėdo į automobilį ir atvažiavo į Lazdijų ligoninės Priėmimo skyrių. Čia dirbę medikai pamatavo 79-erių H. Radzevičiaus kraujospūdį ir nustėro. Niekada sveikata nesiskundusio ir vaistų beveik nevartojusio vyriškio rodmenys buvo itin aukšti. Medikai iškart suskubo daryti kardiogramą, skyrė reikalingų medikamentų bei pastatė lašelinę. Priėmimo kambaryje sureguliavus kraujo spaudimą, lazdijietis pasijutęs geriau buvo išleistas į namus, jam rekomenduota rytojaus dieną apsilankyti pas šeimos gydytoją dėl tolesnio gydymo.

      Vyriškis klusniai vykdė medikų nurodymus ir kitą dieną apsilankė pas šeimos gydytoją Virginiją Venckuvienę. Ši, atlikusi visus reikalingus paciento būklės įvertinimo tyrimus, nusprendė vyriškį paguldyti į ligoninę stebėjimui. Nors pats H. Radzevičius prisipažino, kad gydytojos sprendimu nebuvo labai patenkintas, mat turėjo aibę įvairiausių reikalų, tačiau, kaip dabar supranta, šis sprendimas galbūt išgelbėjo jo gyvybę.

                      Netrukus, pablogėjus vyriškio būklei, jis buvo perkeltas į Reanimacijos skyrių. Vyriškį prižiūrėjusi gydytoja Živilė Vasiljevienė sakė, kad iš vakaro į Vidaus ligų skyrių paguldytas H. Radzevičius nusiskundimų lyg ir neturėjo, tačiau lyg nuojautos vedini medikai nuolat tikrino vyriškio būklę, kuri ryte pradėjo blogėti, atsirado pakitimų vyriškio kardiogramoje.

Žaibiška reakcija išgelbėjo gyvybę

      Kaip pasakojo vidaus ligų gydytoja Živilė Vasiljevienė, Lazdijų ligoninė dalyvauja programoje su Vilniaus Santariškių klinikomis, kurios, reikalui esant, suteikia skubią pagalbą vystantis infarktui. Medikei pastebėjus besivystančius neigiamus pakitimus kardiogramoje, nedelsiant buvo susisiekta su Santariškių klinikomis ir dar čia, Lazdijų ligoninės Reanimacijos skyriuje, pasiruošta Vilniuje paciento laukiančiai kraujagyslių praplėtimo operacijai. Operatyviai reanimobiliu vyriškį nugabenus į tretinio lygio medicinos įstaigą, jam buvo suteikta visa būtina pagalba ir netrukus reanimobiliu pacientas grąžintas į Lazdijų ligoninę, Vidaus ligų skyrių.

      Skubiai suteikus būtinąją pagalbą ir operatyviai organizavus gydymą, medikai neslepia, išgelbėta vyriškio gyvybė. „Esu labai dėkingas Lazdijų ligoninės daktarams bei personalui už tokią priežiūrą, atidumą ir rūpestį. Tik jų dėka aš šiandien esu gyvas“, ‒ kalbėjo besišypsantis ir puikiai atrodantis 79-erių Henrikas Radzevičius iš Lazdijų, kurio dabar laukia reabilitacija sanatorijoje.

Henrikas Radzevičius su gydytoja

H. Radzevičius su gydytoja Ž. Vasiljeviene

Geriausia padėka – paciento šypsena

      Tokių nuoširdžių pacientų padėkų medikai sakosi sulaukiantys bene kasdien, turintys net specialią knygą, kur pacientai gali įrašyti savo pastebėjimus, linkėjimus ar padėkas gydytojams. Kaip sakė Lazdijų ligoninės medikai, geriausia padėka jiems – tai sveikas, besišypsantis pacientas.

      Tokių, sveikstančių, pacientų Lazdijų ligoninėje gali sutikti kasdien. Nors medikai pripažįsta, kad vasaros metas Vidaus ligų skyriuje pacientų mažiau, tačiau dažnas čia gydomas dėl įvairių peršalimo ar gripo ligų sukeltų komplikacijų, todėl gydymas sudėtingesnis. „Mūsų skyriuje gydomų ligų spektras labai latus – nuo kardiologinių sutrikimų, virškinimo problemų – iki tam tikrų onkologinių susirgimų“, ‒ pasakoja gydytoja Ž. Vasiljevienė

      Vasaros metu, kaip pastebi medikai, ypač padaugėja karščio paveiktų pacientų, kuriems, persikaitinus saulėje, sutrinka širdies ritmas, atsiranda bendras silpnumas, kiti negalavimai. Tokiems ligoniams dažniausiai diagnostikos, stebėjimo ir gydymo užtenka Priėmimo skyriuje, kur stebėjimo palatoje pacientą medikai gali laikyti iki 48 valandų.

Chirurgams – tikras darbymetis

      Chirurgijos-traumatologijos skyriuje sutikti gydytojai chirurgas Tadas Gambickas bei ortopedas-traumatologas Dainius Gibas pripažino, kad šiltuoju laikotarpiu jų skyriuje – tikras darbymetis. Gausu traumų – tiek vadinamųjų buitinių, tiek patirtų aktyvaus poilsio metu, autoįvykiuose. Ypač darbo medikams padaugėja vasaros metu, kadangi Lazdijų rajone prie ežerų, kaimo turizmo sodybose gausu atvykusių poilsiautojų – tiek iš visos Lietuvos bei užsienio.

gydytojai

Gydytojai T. Gambickas ir D.Gibas

      Pasak gydytojų, ekstrinės pagalbos – operacijų Chirurgijos-traumatologijos skyriuje susižeidusiems ir traumas patyrusiems turistams bei vietiniams gyventojams prireikia bene kasdien. Gydytojai džiaugėsi galėdami skubiai suteikti visą reikalingą pagalbą nukentėjusiems, kad jiems nereikia vykti į toliau esančias ligonines, laukti eilėse ir kęsti didelių skausmų. Nemažą dalį pacientų Chirurgijos-traumatologijos skyriuje sudaro ir senyvo amžiaus buitines traumas patyrę pacientai, kurių tiek operacijos, tiek gijimo procesas yra sudėtingesnis, reikalingas ilgesnis reabilitacinis gydymas. Kad darbo šiame skyriuje apstu, tapo akivaizdu, kai mums vos kelias minutes kalbantis, gydytojas ortopedas-traumatologas D. Gibas sužinojo, kad į Priėmimo skyrių atvežamas susižalojęs vaikas, netrukus išskubėjo jo apžiūrėti.

      Gydytojas Dainius Gibas paklaustas noriai pasakoja ir apie atvejus, kuomet į Lazdijų ligonę atvyksta operuotis pacientai net iš kitų šalių. Štai praėjusią savaitę iš Londono sugrįžęs lietuvis dėl plyšusio menisko pagalbos kreipėsi į Lazdijų medikus. Esą vyriškiui Londono gydytojai pasiūlė mankštinti kojas, taip skausmas galbūt praeis, tačiau supratęs, kad skausmas ne tik nepraeina, bet ir stiprėja, grįžo pagalbos ieškoti į gimtąjį Lazdijų rajoną. Čia medikai ir suteikė visą reikalingą pagalbą – išoperavo plyšusį meniską.

Vasaros atostogos - ligoninėje

      Tądien Chirurgijos-traumatologijos skyriuje sutikom ir daugiau besigydančių, įvairias traumas patyrusių žmonių. Tiesa, pastebėjome tendenciją, kad, matyt, vyrai yra neatsargesni ir įvairias traumas patiria dažniau. Nutrūktgalviai vyrai noriai dalinosi savo istorijomis, tik kiek suglumdavo paprašius papozuoti nuotraukai.

      Skyriuje gydomam Edvinui Žukauskui iš Nemajūnų nesėkmingai baigėsi pasivažinėjimas dviračiu. Vaikinas, išvažiavęs į pagrindinį kelią, buvo partrenktas automobilio. Edvinas pasakoja, kad paties įvykio neprisimena, sako, jog „vaizdas grįžo“ tik ligoninėje.

      Pirmadienio naktį operuotas vaikinas buvo gydytas Reanimacijos skyriuje, ten jam buvo perpiltas kraujas, nes, lūžus šlaunikauliui, jaunuolis neteko daug kraujo.

      Dabar Edvinas sako jaučiasi gerai ir dienos ligoninės lovoje jam neprailgsta. „Pažiūrėti, kaip jaučiuosi, nuolat ateina seselės, gydytojas tikrina, kaip gyja žaizda. Draugai vis užsuka, neliūdna man čia“, ‒ pasakojo Edvinas.

Edvinas Žukauskas

E. Žukauskas

Nepamirštamas krepšinis

      Gretimoje palatoje dienas leidžiantis Viktoras Pocius iš Seirijų kojos traumą patyrė savaitgalį žaisdamas krepšinį. Vyras pasakoja, kad operacija buvo išties sudėtinga, truko net keturias valandas, mat jam lūžo du kaulai. Kaip pats juokauja, to lemtingo vakaro krepšinį dar ilgai prisimins, kuris suteikė ilgas priverstines vasaros atostogas.

      Viktoras sako esantis patenkintas Lazdijuose dirbančių gydytojų bei slaugytojų darbu bei priežiūra. „Į kokią didesnę ligoninę tikrai nenorėčiau pakliūti, žinau ne vieną atvejį – kai konvejeriu operuotiems pacientams vėliau reikia laužti blogai sudėtus ir sugijusius kaulus“, ‒ pasakojo Viktoras Pocius.

Viktoras Pocius

V. Pocius.

      Algis Ščerbetka iš Petravičių kaimo (Teizų sen.) tądien Lazdijų ligoninėje, kaip pats juokavo, laukė, kol gydytojai jį iššriubinės. Mat prieš metus laiko vyriškis buvo susilaužęs raktikaulį, ir jam sugijus, po metų reikalinga operacija išimti sudėtas plokšteles. „Daktaras Gibas sušriubavo mane, tegu dabar ir išrenka“, ‒ juokavo operacijos laukiantis besišypsantis A. Ščerbetka.

Algis Ščerbetka

Algis Ščerbetka

 

Pagalbos ieškojo Lazdijuose

      Dar vienas vyrišką kompaniją palatoje papildantis ir Lazdijų ligoninė gydomas yra Aivaras Novikas iš Marijampolės rajono Mockavos kaimo. Šokdamas nuo liepto, vaikinas neįvertino vandens telkinio gylio. Atsimušus į dugną, jam lūžo koja, tad nedelsiant prireikė ieškoti medicininės pagalbos. Aivaras Novikas pasakoja, kad kreipėsi į arčiausiai buvusią Marijampolės ligoninę, kur jam buvo suteikta pirmoji pagalba. Po kelių dienų vaikinas kreipėsi į šeimos gydytoją, prašydamas siuntimo pas specialistus. Vaikinas neslepia prašęs siuntimo vykti pas Lazdijų medikus. „Čia gydėsi mano šeimos nariai, artimieji, esu girdėjęs tik geriausius atsiliepimus apie čia dirbančius medikus, todėl ir nutariau papildomai pasikonsultuoti su jais“, ‒ pasakoja Aivaras. Vaikinas ne be reikalo kreipėsi į medikus papildomai. Čia, Lazdijuose, Aivarą apžiūrėję medikai nustatė sąnario dislokaciją, buvo paskirta operacija, kuri atlikta atslūgus pirminio lūžio patinimui. Ar Marijampolės medikai nematė sąnario dislokacijos dėl kojos patinimo, ar dėl aplaidumo – vaikinas ieškoti teisybės sako neketinantis, svarbiausia, kad laiku, dar nesugijus lūžusiems kaulams, kreipėsi pagalbos į Lazdijų medikus ir čia gavo visą reikalingą gydymą.

AIvaras Novikas

Aivaras Novikas

 

Neringa Radvialvičienė

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 434,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©