ergoterapija SmallPagrindinis ergoterapijos tikslas – paciento savarankiškumas, nepriklausomumas ir produktyvumas, užtikrinus savęs bei aplinkos kontrolę. Pagrindinė ergoterapijos priemonė – tikslinga veikla.

Ergoterapija:

- pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius, bei visuomenės nustatytus reikalavimus.

- tikslingos veiklos panaudojimas asmenims, kurie tapo neįgaliais dėl ligos, traumos, psichosocialinės disfunkcijos, vystymosi ar mokymosi sutrikimų, skurdo, kultūrinių skirtumų, senėjimo proceso, tam kad jie taptų maksimaliai nepriklausomi, kad išvengtų negalios bei palaikytų sveikatą.

- psichinės ar fizinės negalios gydymas ar profilaktika naudojant tikslingą specifinę veiklą tam, kad padėti pacientams atstatyti pažeistas funkcijas ir tokiu būdu jie galėtų būti savarankiški bei nepriklausomi savo kasdieniniame gyvenime.

Ergoterapija padeda maksimaliai atkurti pacientų funkcijas ir galimybes, būti nepriklausomais kasdieniame gyvenime. Kiekvienas gali gyventi savarankiškai, atsižvelgdamas į savo norus ir poreikius. Ergoterapijos procedūros būna tiek individualios, tiek grupinės. Jos leidžia žmogui atitrūkti nuo slegiančių minčių apie ligą, negalią, įgyti pasitikėjimo savimi.