Kineziterapija – tai gydymas judesiu, viena atstatomųjų gydymo ir reabilitacijos priemonių. Kineziterapijai priskiriama gydomoji mankšta, atliekama salėje.

Kineziterapija (gydymas judesiu)– viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapija yra taikoma daugelio ligų atveju ir skiriama iš karto, kai ligonio būklė stabilizuojasi, siekiant sugrąžinti ar kompensuoti judėjimo funkciją, sumažinti komplikacijų (sumažėjusio sąnarių judrumo, kvėpavimo takų infekcijos, pragulų ir kt.) galimybę, palaikyti paciento fizinį pajėgumą. Sudarant ligoniams kineziterapijos priemonių planą, įvertinama ne tik bendra ligonių būklė, biosocialinių funkcijų sutrikimai, bet ir pažeistų organų ar sistemų būklė. Gydomojo kurso metu pamažu didinamas kineziterapijos seansų skaičius, judesių amplitudė, kartojimų skaičius, intensyvumas, sudėtingumas.

kineziterapija1 Small

kineziterapija2 Small