Vandens terapija

Spausdinti

vandens1 Small

Vandenyje malonu judėti. Taip veikiausiai yra dėl to, kad mes visos gyvos būtybės atsiradę vandeny. Pratimai šiltame jaukaus baseino vandenyje teikia daugiau malonumo nei atliekami stovint ant sausų grindų ar gulint ant kušetės. Tai, kas ant tvirto grunto vargina ir spaudžia prakaitą, vandeny teikia malonumą, didina raumenų jėgą, išmokstama puikiai justi savo kūną ir teikia malonių pojūčių sielai.

Kineziterapija vandenyje

Vandenyje galima atlikti daugelį gydomosios mankštos salėje metu atliekamų pratimų, tačiau kūnas palengvėja maždaug 10 kg, todėl yra daug lengviau judėti ir lavinti judesius. Mankšta vandenyje ne tik gydo, bet ir treniruoja visą kūną, gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, taiso nuotaiką ir grūdina. Gydomoji mankšta vandenyje ypatingai rekomenduojama antsvorio ir stuburo problemų turintiems pacientams. Užsiėmimai vykdomi individualiai arba mažose grupelėse (iki 2-4 žmonių).

Vertikali vonia

Tai mankšta vandens baseine, kurio temperatūra iki 34ºC. Šiltas vanduo sumažina raumenų tonusą, jie lengviau atsipalaiduoja, mankštindamasis žmogus nejaučia skausmo.

Pagrindinis mankštos principas – stuburo tempimas vandenyje įvairiomis kryptimis tam tikromis priemonėmis ir pratimais. Dėl raumenų atsipalaidavimo ir dalinio nesvarumo žymiai lengviau ir beveik be skausmo atliekami aktyvūs gydomieji veiksmai.

Poveikis:

 • mažėja ar visai išnyksta skausmai;
 • stiprėja raumenys;
 • didėja sąnarių, stuburo paslankumas;
 • fizinio krūvio tolerancija;
 • gerėja medžiagų apykaita;
 • mažėja svoris;
 • stabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis.

Taikoma:

 • esant radikulitui, osteochondrozei;
 • nugaros skausmams, išvaržoms gydyti;
 • po traumų (kaulų lūžių, raumenų ir sausgyslių plyšimų, sąnarių išnirimų ir kt.);
 • po mikrochirurginių operacijų, po endoprotezavimo;
 • sąnarių skausmams, uždegimams, ribotam sąnarių paslankumui gydyti;
 • neurologinėms ir širdies ligoms gydyti;
 • kvėpavimo ligoms (bronchinei astmai, bronchitams) gydyti, po plaučių uždegimų, po plaučių operacijų;
 • esant sunkiam protiniam, fiziniam darbui;
 • turint viršsvorio;
 • vaikams su ydinga laikysena, plokščiapadyste.

 

Šarko dušas

Prietaisas sukuria vieną arba dvi masažines vandens sroves. Gydomąjį poveikį turi ne tik klasikinis hidromasažas, bet ir galimybė dinamiškai keisti karšto arba šalto vandens poveikį kūno paviršiuje. Tai pagerina paviršinę kraujotaką, įtakoja raumenų tonusą, centrinę nervų sistemą, pagerina metabolizmą ir įtakoja organizmo persitvarkymą iš katabolinės į anabolinę būseną. Prietaisas veikia pacientą masažinėmis vandens srovėmis, kurias į pacientą nukreipia gydantis personalas. Tai labai efektyvus masažavimo vandeniu būdas. Specialaus įrenginio pagalba 2-3 atmosferų spaudimo 35-36°C temperatūros vandens srove paeiliui masažuojamas visas kūnas (išskyrus galvą), ilgiau tos kūno vietos, kuriose yra didesnis raumenų ir riebalų sluoksnis, taip pat sąnariai.

Procedūros trukmė iki 5 - 7 min.

Ši procedūra skiriama esant hipotonijai, nuovargio sindromui, funkciniams nervų sistemos sutrikimams, I-II° nutukimui, celiulitui.

 

Keturkamerinė vonelė (galvaninių galūnių vonia)

vandens2 Small

Galvaninė galūnių vonia yra skirta taikyti galvaninei srovei viršutinėms ir apatinėms kūno galūnėms vandeninėje aplinkoje. Galūnių vonia dažniausiai skirta naudoti tokiais atvejais: esant nervų sistemos pažeidimas, pvz. stuburo skausmo sindromai, neuralgija, poli – neuritas, lengvas paralyžius ir padidėjęs arba sumažėjęs motorinių ir juntamų nervų jaudrumas; degeneracinės ir lėtinės lokomocinės paramos sistemos uždegiminės ligos. Ypač mažų plaštakų ir pėdų sąnarių pažeidimo, reumato ir kitų reumatoidinio artrito formų atvejais; gydymas po sužalojimo; angioneurozės, blauzdos raumenų spazmų, neramių kojų sindromo, vėlesnių Sudeck atrofijos ir sumažėjusio galūnių raumenų tonuso atvejais.

 

Perlinė vonia

vandens3 Small

Perlinės vonios – tai mineralinės vonios, prisotintos oro burbuliukais. Odos nervinius receptorius veikia temperatūrinis ir mechaninis faktoriai. Perlinės vonios ramina CNS, mažina dirglumą, didina organizmo reaktyvumą, gerina kraujotaką, aktyvina medžiagų apykaitą.

 

 

Burbulinė kojų vonelė

vandens4 Small

Ši procedūra pasižymi teigiamu poveikiu gydant įvairius potrauminius, uždegiminius sąnarių ir raumenų susirgimus. Taip pat reguliuoja funkcinę centrinės nervų sistemos būklę. Procedūros labai efektyvios esant apatinių galūnių kraujotakos sutrikimams ir sąnarių susirgimams. Vandens srovė audinius masažuoja, atpalaiduoja, gerina audinių aprūpinimą maisto medžiagomis, skatina gijimo procesus. Šios vonelės ypač tinka gydant potrauminius sutrikimus, kontraktūras, sąnarių ir raumenų pažeidimus, kraujotakos sutrikimus galūnėse.

 

Hidromasažas baseine

Baseine taip pat įrengtos povandeninės srovės, vandens kaskada. Povandeninės srovės atlieka gilų, itin galingą, skvarbų masažą kojoms, blauzdoms, keliams, šlaunims, nugarai. Baseine šniokščianti vandens kaskada - nepakartojamas kūno masažas. Kaskados puikiai tinka kaklo ir nugaros srities masažui. Vandens procedūros ir masažas padeda palaikyti gyvybingumą, gerą fizinę formą bei savijautą.

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 435,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©